28. Kariyer Günleri Meslek Tanıtım: “İşletme” İzzet Pinto

Meslek Tanıtım: “İşletme

İzzet Pinto  “Pinkar Kimya, Eş Başkan”

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisimiz,  öğrencilerimizin üniversite ve meslek seçimlerinde doğru karar verebilmelerine yardımcı olmak için tüm seneye yayarak, Levent Yerleşkesinde 28. Tepeören Yerleşkesinde 11. Kariyer Günleri kapsamında gerçekleştirdiği etkinliklerine devam ediyor.

Bu planlama doğrultusunda 28 Kasım 2023 Salı günü Pinkar Kimya Eş Başkanı Sayın İzzet Pinto’yu, Levent yerleşkesi 11 ve 12. Sınıf lise öğrencileri ile “Meslek Tanıtımı: İşletme” konulu konferansla buluşturduk.

1989 senesinde Terakki Lisesi’nden mezun olan Sayın Pinto sunumunda üç ana başlığa değindi. Terakki Lisesi öğrenciliği, üniversite ve kariyer seçimleri, aldığı işletme eğitimi ve bu eğitimin şu an yürüttüğü işe katkılarını deneyimleriyle paylaştı. İşletme okumak ve içinde eş başkan olarak bulunduğu aile şirketinin 3. Nesli olarak, gelecek vizyonlarında şirketi 4. Nesile devretme çalışmaları konusunda merak uyandırdı. Öğrencilerimize; akademik yaşantılarının yanında klüp çalışmalarını, hobilerini çeşitlendirmelerine, yaşamlarının en az bir döneminde yurtdışı deneyimi kazanmalarını önerdi.

İnteraktif ilerleyen konferans boyunca öğrencilerimizin merak ettikleri sorularını yanıtlayan Sayın Pinto, öğrencilerimize kariyer inşası yaparken iş deneyimleri ve aile şirketinde yaşantıları farklı bir bakış açısı kazandırdı.

Konferans sonunda Terakki Lisesi’nde tatil dönemlerinde yürütülen “Meslek Gözlem Programına” destek verebileceği bilgisini paylaştı.