Değişen Dünyada Çocuk Yetiştirmek

Bilginin, teknolojinin, değerlerin, önceliklerin ve “ideal” olarak nitelendirilenlerin hızla değiştiği günümüzde anne babalık yapıyoruz. Kimi zaman ön görmekte bile zorlandığımız geleceğe çocuk yetiştirmeye çalışırken kendi ebeveynliğimizin “yeterince iyi” olup olmadığını sorguluyoruz.

Yalnız olmadığımızı fark etmek ve geleceğin bilinmez dünyasına dair birlikte düşünmek amacıyla Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisimiz tarafından “Değişen Dünyada Çocuk Yetiştirmek” konulu bir seminer gerçekleştirildi. 7 Kasım 2023 Salı günü Tepeören Yerleşkemiz Anaokulu Psikolojik Danışmanı Yelda Arslan, 9 Kasım 2023 Perşembe günü ise Levent Yerleşkemiz Anaokulu Psikolojik Danışmanı Doli Adıvar, anaokulu velileri ile bir araya geldi.

Seminerde, çocukluğumuzdan bu yana nelerin değiştiği, kuşaklar arası farklar, pandemi sürecinin ruhsallığımıza devam eden etkisi, çocuklarımızın gelecekte kendi ayakları üzerinden güçlü durabilen bireyler olabilmeleri için ihtiyaç duyacakları beceriler ile anne babalar olarak bizlerin dikkat etmesi gereken noktalara değinildi. Velilerimizin aktif katılımı ile gerçekleşen seminerler, bir sonrakinde yeniden bir arada olmak dilekleriyle sonlandırıldı.