Gelişim’in Zengin İçerikleri Şimdi Instagram’da

Terakki; ebeveynlerin çocuklarıyla olan ilişkisini aydınlatmaya, kendilerini ve çocuklarını daha iyi anlamalarını sağlamaya, öğretmeye ve yol göstermeye @acikyol1877 adlı Instagram hesabıyla devam ediyor.

 

1877’den beri Terakki; öğrencilerinin zihin ve ruh sağlığı yerinde gençler olmalarını, kendi ilgi ve yeteneklerinin farkına vararak bunları açığa çıkarmalarını istedi. Türkiye’de öncülük ettiği alanlardan biri de Rehberlik Servisi oldu. 1964 yılında atılan adımların ardından  1970 yılında tüm öğrenci ve velileri destekleyecek Rehberlik Servisi çalışmalarını hayata geçirdi.

Terakki Vakfı Okulları Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisi olarak öğrencilerimizin  çocukluklarından gençliklerine uzanan süreçlerinde; kendilerini tanıyıp anlayabilmelerine, problem çözme becerilerini geliştirebilmelerine, duygu ve düşüncelerini etkin bir şekilde ifade edebilmelerine, çevreleriyle  uyumlu ilişkiler kurabilmelerine destek vermek amacıyla çeşitli çalışmalar sürdürüyoruz.

 

Çocuk ve ergenlerin gelişimlerine eşlik eden anne babalara destek vermek amacıyla Gelişim Dergimizi 10 yılı aşkın süredir hazırlamaktayız. Anne babalar tarafından merak edilen içeriklerle hazırlanan ve yılda iki kez yayımladığımız Gelişim dergimizde, Terakki psikolojik danışmanlarının ve bu alandaki değerli uzmanların kaleme aldığı, çocuk ve ergeni tanımaya, anlamaya destek verecek yazılar ve röportajlara yer veriyoruz.

 

  • Bugüne kadar basılı ve çeşitli dijital ortamlarda okurlarıyla buluşan Gelişim, içinde çeşitli içerikleri arama olanağı da sunan, okumayı kolaylaştıran bir web sitesine sahip oldu. Gelişim’de yer alan yazılara, arşiv niteliğinde hazırlanan yeni web sitemiz http://gelisim.terakki.org.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.
  • Gelişim Dergimizden seçilen çeşitli konulardaki içerikler Terakki’nin yeni sosyal medya platformu Açık Yol @acikyol1877 adlı Instagram hesabımızda yayınlanmaya başladı. Açık Yol’u https://www.instagram.com/acikyol1877/?hl=trlinki aracılığıyla takip ederek Gelişim Web Sitemiz’le buluştuğunuzda, arama çubuğunda istediğiniz başlıkları yazarak, konuyla ilgili hazırlanmış birden fazla yazıyı kolayca listeleyip, istediklerinizi inceleyebileceksiniz.
  • Açık Yol’un Gelişim’e açtığı kapıdan geçmenizi bekliyoruz.
  • Zenginleştirmesi, yol göstermesi dileğiyle…