Veli Grup Çalışmaları

Anne-Baba Tutumları

Bu çalışmada anne – babalar, kendi yaşantılarını ve deneyimlerini ortaya koyarak, paylaşarak, oyunlara katılarak ebeveyn olarak kendilerini geliştirmeye yönelik fırsat yakalamış olurlar. Çocuk yetiştirme konusunda anne – baba tutumlarının ele alındığı, bu süreçte karşılaşılabilecek olası problemlerle baş edebilme becerilerini geliştirmek amaçlı gruptaki diğer anne-babalarla paylaşımlar yaparak yaşamsal örnek ve deneyimlerden yararlanılan grup çalışması gerçekleştirilir.

Ergeni Anlamak

Bu çalışmada ergenlik döneminin özellikleri, ergenin yaşadığı uyum ve iletişim problemleri, aile içinde ergenle iletişim vb. konularda paylaşımlara yer verilir.

Sınav ve Ergen

Sınava hazırlanan gence yönelik iletişim biçimleri, doğru anne – baba tutumları, motivasyonu destekleme ve kaygıyı azaltma yöntemleri konularında karşılaşabileceğiniz olası sorunlarla baş etme becerilerine değinilen “Sınav ve Ergen” konulu grup çalışması gerçekleştirilir.

Anne – Baba – Çocuk Olmak

Bu çalışma çocuk sahibi olmanın anne ve babanın iç dünyasında nasıl tasarımlandığını ve bu tasarımların anne- baba-çocuk etkileşimine nasıl yansıyabileceği üzerine paylaşımları içeren bir grup çalışması olarak gerçekleştirilir.